Incredible in every detail

Rozdílnosti mezi psem, kočkou a lidmi

Psi a kočky jsou unikátní

Pes a kočka mají ve srovnání s člověkem jiné nutriční požadavky a potřeby. Rozdílností je mnoho a jsou klíčové pro správný výběr krmiva, které zaručí dlouhověkost a zdraví koček a psů.

Věděli jste že…?

Co se týká požadavků na výživu a vyváženou stravu, nemáme s našimi miláčky nic společného. A tím rozdíly zdaleka nekončí.

Čichové receptory

Čichové receptory

Chuťové pohárky

Chuťové pohárky

Trávicí trakt v poměru k celkové hmotnosti

Trávicí trakt v poměru k celkové hmotnosti

Jsou to zvířata s nutričními potřebami, které jsou značně odlišné od našich.

Vývoj nejpreciznějšího krmiva na světě pro kočky a psy není nic jednoduchého. Všechna naše krmiva obsahují více než 50 různých nutričních složek, které jsou precizně vyváženy pro zajištění nejefektivnějšího nutričního řešení a zároveň zohledňují specifika daná velikostí zvířete, plemene, fází života nebo životním stylem.

Kočky nežvýkají

Na rozdíl od mnoha savců nemají kočky žádné zuby se „žvýkací plochou“(okluzní plocha). Tento důležitý faktor se zohledňuje při vývoji granulí. Záleží však i na dalších okolnostech.

Věděli jste že…?

 • Například perské kočky potřebují tvar granulí, který jim umožní snadné uchopení spodní stranou jazyku.
 • Siamská kočka má trojúhelníkový tvar hlavy s úzkou čelistí. Proto je ideální granule ve tvaru „trubice“, která zabezpečí snadné kousání.
 • Každá kočka je unikátní a zaslouží si unikátní přístup.

Podívejte se jak se liší tvar granule u čistokrevných koček

Všimli jste si někdy zápachu z úst vaší kočky? Může za to zubní plak a kámen, které můžou způsobovat onemocnění dutiny ústné a problémy s příjmem potravy. Proto jsme navrhli přizpůsobený tvar a strukturu granulí, které mechanicky čistí „kartáčují“ zuby. Věříme, že záleží i na těch zdánlivě nejmenších maličkostech, které právě dělají ten největší rozdíl ve zdraví vaší kočky nebo psa. Granule není nikdy POUZE granule!

Pes není vlk

Domácí pes už zdaleka není vlk. Tisíce let domestikace psa se podepsaly na jeho vývoji a nutričních potřebách.

Věděli jste že…?

 • Trávení psa a vlka je odlišné. Ve srovnání se svými divokými předky mají psi slabší čelisti, menší zuby a delší střevo.
 • Vlk je predátor, který se živí lovem kořisti a při nepříznivých podmínkách dokáže i 14 dní hladovět. Domácí pes potřebuje pravidelný přísun výživných látek každý den.
 • V současnosti žijí psi v intenzivním městském prostředí, které výrazně ovlivňuje jejich nutriční požadavky.
 • U různých plemen se odlišnosti v nárocích na výživu mezi psem a vlkem prohlubují (příklad: čivava vs. vlk).

Poznejte nutriční potřeby vašeho psa či kočky

Každý pes či kočka je unikátní. Existují však nutriční pravidla, která jsou pro všechny stejná. Kočky a psy potřebují získat ze svého krmiva kvalitní a vysoce stravitelné živiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, minerály a vitamíny) ve specifickém vyváženém poměru. Tento poměr je ovlivněn velikostí, konkrétním plemenem, fází života nebo životním stylem psů a koček.

250+ receptur

Krmiva Royal Canin jsou šitá na míru velkému množství koček a psů. Vyvinuli jsme více než 250 různých receptur zohledňujících velikost, plemeno, fázi života a životní styl psů a koček. Všechna naše krmiva obsahují více než 50 různých nutričních složek, které jsou precizně vyváženy pro zajištění nejefektivnějšího nutričního řešení.

Brzy bude 90x větší

Krmiva Royal Canin pro štěňata jsou speciálně vyvinuta pro správný vývoj svalů, kostí, zubů a zajištění silného imunitního systému.

Každá dávka krmení je tedy dalším krokem k růstu v opravdu nádherného psa.

Různý věk, různé potřeby

 • 1. fáze růstu – BRZY BUDE NĚKOLIKANÁSOBNĚ VĚTŠÍ. Období prvních měsíců života koťat a štěňat (délka období závisí na velikosti a plemeni). V tomto období si kočky a psi budují imunitu na celý život. Royal Canin používá ve svých produktech patentovaný CELT komplex (Vitamín C, E, Lutein a Taurin), který podporuje imunitu v nejkritičtějším období života koťat a štěňat.
 • 2. fáze růstu – KŘEHČÍ IMUNITA, NEŽ SE MŮŽE ZDÁT. Období po dosažení plné pohlavní dospělosti. V tomto období se vyvíjí pohybová aparát (kostra, svalstvo). Důležitý je precizně vyvážený poměr vápníku a fosforu. Royal Canin zohledňuje potřeby rostoucích koťat a štěňat přesně vyváženým poměrem těchto důležitých minerálů. Dále například krmiva pro velká a gigantická plemena obsahují chondroitin a glukozamin, které vyvižují a chrání kloubní chrupavku.
 • Dospělost – KONDICE MÁ VLIV NA SPOKOJENÝ ŽIVOT. Každé zvíře má v dospělosti jiné nutriční potřeby v závislosti na fyzické aktivitě, životním stylu, plemeni nebo hmotnosti. Royal Canin poskytuje široké portfolio produktů, které jsou ušité na míru nutričním potřebám jednotlivých koček a psů.
 • Stáří – AKTIVNÍ I VE STÁŘÍ. Kvalitní a dlouhodobá preventivní péče ovlivňuje kvalitu a délku života domácích zvířat. Vyvážené krmivo s přídavkem antioxidantů (například Vitamín C, E) ochraňuje stárnoucí organismus před vlivem volných radikálů a zabezpečuje vitalitu v pokročilém věku.

250+ receptur

Krmiva Royal Canin jsou šitá na míru nespočetnému množství koček a psů. Vyvinuli jsme více než 250 různých receptur zohledňujících velikost, plemeno, fázi života a životní styl psů a koček. Všechna naše krmiva obsahují více než 50 různých nutričních složek, které jsou precizně vyváženy pro zajištění nejefektivnějšího nutričního řešení.

Psi, kočky a obiloviny

Jsou obiloviny kvalitním zdrojem živin pro psy a kočky?

Jedním z aktuálních nutričních témat je vhodnost obilovin, zejména pšenice a kukuřice, v produktech pro kočky a psy. Jsou obiloviny v krmení pro psy a kočky důležité?

Věděli jste že…?

 • Pšenice a kukuřice obsahují vysoce stravitelné bílkoviny (pšeničný a kukuřičný lepek).
 • Obilné bílkoviny mají u koček a psů výbornou stravitelnost nad 90%.
 • Slupky obilovin jsou zase dobrým zdrojem vlákniny a vitamínů skupiny B.

Všechna naše krmiva obsahují více než 50 různých nutričních složek, které jsou precizně vyváženy pro zajištění nejefektivnějšího nutričního řešení. Obiloviny jsou jednou z ingrediencí, které tvoří složitou nutriční „skládačku“ krmiv Royal Canin.

Obiloviny patří do jídelníčku psů a koček, protože obsahují vysoce kvalitní živiny, které potřebují k dlouhému a zdravému životu. Naše zásada je „Kočky a psi vždy na prvním místě“!

Psi, kočky a bílkoviny

BÍLKOVINY – základní stavební složky organismu

Při výběru kvalitních bílkovin jsou důležitá dvě hlavní kritéria:

1. Stravitelnost bílkovin

Krmiva Royal Canin obsahují pouze bílkoviny se stravitelností nad 90%.

2. Esenciální aminokyseliny (aminokyselina = základní stavební složka bílkovin)

Termín esenciální znamená, že si tyto složky pes ani kočka neumí vytvořit a potřebují je přijmout z krmiva. U psů je to 10 esenciálních aminokyselin u kočky dokonce 11. Ingredience jako jsou například maso a obiloviny obsahují aminokyseliny v různém poměru a ne každá surovina zabezpečí přísun všech potřebných aminokyselin. Při vývoji našeho krmiva jde náš výzkumný tým až na tuto detailní úroveň pozorování a zkoumá složení surovin za účelem zabezpečení vyváženého zastoupení všech komponentů výživných látek